دائرةالمعارف شهر تبريز

www.tabrizinfo.com

 

 

 

 

 

 

      نام و نام خانوادگی:

احمد صادق بناب

      محل و سال تولد:

تبريز 1330 شمسی

      محل سکونت فعلی:

تهران

      عرصه فعاليت:

مقام دولتی

      امکان ارتباط:

 

 

 

 

 

بيوگرافی:

 

مجلس شوراي اسلامي روز يك‌شنبه در خصوص راي اعتماد به احمدصادق بناب جهت تصدي وزارت راه و ترابري تصميم‌ مي‌گيرد.
به گزارش خبرنگار پارلماني خانه ملت، نمايندگان مجلس هفتم در جلسه علني روز يك‌شنبه هفته جاري، اخذ راي اعتماد به احمد صادق بناب كه روز يك‌شنبه 6 دي ماه از سوي رئيس جمهور طي نامه‌اي براي تصدي وزارت راه و ترابري معرفي شده بود را بررسي مي‌كنند.
احمد صادق بناب 53 ساله متولد تبريز و داراي مدرك كارشناسي ارشد در رشته مديريت است كه تا قبل از استيضاح احمد خرم در سمت معاون اقتصاد و حمل و نقل وزارت راه و ترابري فعاليت مي‌كرد.
رئيس جمهور سرانجام پس از گذشت دو ماه و 27 روز در موعد قانوني احمد صادق بناب را كه در پي استيضاح احمد خرم به عنوان سرپرست وزارت راه و ترابري منصوب شده بود جهت تصدي پست وزارتخانه راه و ترابري به مجلس معرفي كرد.
لازم به ذكر است احمد خرم وزير پيشين راه و ترابري روز دوازدهم مهر ماه با 188 راي موافق توسط مجلس هفتم از پست وزارت راه و ترابري بركنار شد.
مساله‌اي كه بيش از هر چيزي حائز اهميت مي‌باشد اين است كه احمد صادق بناب در صورت اخذ راي اعتماد از مجلس هفتم چگونه مي‌خواهد مشكلات پيش روي وزارتخانه متبوعش را حل نمايد.
آيا او مي‌تواند فرودگاه بين‌المللي امام خميني را در چند ماه باقي مانده افتتاح كند، آيا مي‌تواند سر و ساماني به بخش‌هاي هوايي، ريلي و جاده‌اي كشور دهد، اين سئوالاتي است كه احمد صادق بناب در اين مدت كوتاه با عملكرد خود بايد به آن پاسخ دهد.

منبع: خانه ملت    خبرنگار: طاهري   تاريخ: 19/10/83

 

برگشت به ليست